Науковий ліцей "Політ" при Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії
Новини ліцею
Вітаємо з отриманням стипендії Президента України наших учнів ПЕТРІКЕЯ Михайла (Л-11В), переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України в секції «Системи та технології штучного інтелекту» (ІІ місце ), та БОГУНА Івана (Л-11Г), переможця ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики (ІІ місце ) та з математики (ІІІ місце )!
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29 жовтня 2024 року 1536 наші ліцеїсти протягом одного року отримуватимуть державну нагороду.
Пишаємося талановитими учнями та зичимо їм здолати ще багато інтелектуальних і наукових вершин!
Наші досягнення - для нашої України!
31 жовтня учень групи Л-9А КАРАБАШ Ілля став учасником І Всеукраїнської учнівської конференції з історії «СпІльноСТОРІЯ» «Виміри війни: люди, території, ідентичності», організованої та проведеної Національним центром «Мала академія наук України» Мала академія наук України, історичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка , Українською асоціацією усної історі, Українським інститутом національної пам’яті @украінський інститут національної памʼяті.
Ілля представив свій проєкт «Міжособистісний конфлікт Володимира Винниченка й Симона Петлюри та його вплив на боротьбу за українську державність» у секції «Війна і мир: глобальний і локальний виміри» за тематичним напрямом «Військові конфлікти в локальному та світовому вимірі». Дякуємо ліцеїсту за наполегливість у науковій діяльності, цікавий підхід до вивчення історії, небайдужість до минулого рідної країни.
Щиро вдячні за організацію роботи та якісну підготовку учня до конференції викладачу історії та громадянської освіти Брусенко Марині Михайлівні.
Наші дослідження - для нашої України!
Вітаємо наших переможців та призерів I етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA»!
І місце
МОРОЗОВ Тимофій (Л-8В), у номінації «Прикладні інженерні технології» з роботою «Розробка приладу для локалізації вен»
ПИГИНА Михайло та СКАКУН Владислав (Л-10В), у номінації «Цифрові технології» зі спільним проєктом «Менеджер паролів CryptoniteVault»
СОБОЛЄВ Данило (Л-10Г), у номінації «Стійкий життєвий простір» із проєктом «Модель розумного будинку: технології інтернету речей у системах розумного міста та розумного будинку»
ІІ місце
ДРАГОМАРЕЦЬКИЙ Максим, (Л-11В), у номінації «Цифрові технології» з роботою «Генератор паролів»
Бажаємо нашим переможцям натхнення на нові проєкти, шаленого задоволення від роботи, гідного представлення своїх досліджень на ІІ етапі конкурсу й розуміємо, який величезний і незаперечний внесок у наше життя роблять інформаційні технології.
Щиро дякуємо за підготовку наших талановитих ліцеїстів до змагань, за плідну та якісну роботу нашим викладачам інформатики Лисенко Тетяні Іванівні, Морозовій Оксані Олександрівні, Гаврильчуку Ігорю Леонідовичу!
Наші перемоги - для нашої України!
Науковий ліцей «Політ» у грі М18!
Наші девʼятикласники та девʼятикласниці на чолі з викладачкою історії та громадянської освіти Брусенко Мариною Михайлівною долучаються до імітаційної гри з громадянської парламентської просвіти «М18: Ми - законотворці!» з моделювання законотворчої діяльності.
Ми хочемо й можемо вплинути на майбутнє нашої країни!
Підтримайте нас!
Новини з Бразилії!
Михайло ПЕТРІКЕЙ, учень групи Л-11В, брав участь у складі української команди Мала академія наук України в Міжнародному науково-технологічному ярмарку «Mostratec», що проходив 19-26 жовтня в Бразилії (м. Ново-Амбург). Започаткований як Ярмарок шкільної науки й техніки та вперше проведений у 1978 році, уже в 1994 році MOSTRATEC отримав перші дослідницькі проєкти з інших країн та назву Міжнародної виставки науки і техніки.
Михайло представляв «Смарт-систему для дайвінгу», яка поєднує штучний інтелект з безпекою життя, проте не суперечить етиці ШІ. Користувач може працювати з системою Михайла для безпеки як туристичних місій, так і екологічних або військових.
2024 року на «Mostratec» змагалися 795 проєктів з 12 країн. І нехай цього разу ми повертаємося без медалі, та імʼя Михайла вписано на стенді виставки в одному ряду з іншими учасниками, а захист перед членами міжнародного журі, партнерськими інститутами (для інвестування проєкту ), інтервʼю для зацікавлених ЗМІ, коментарі про корисність роботи та компліменти щодо наукового дослідження від гостей виставки - це важливий досвід для подальшої діяльності над удосконаленням проєкту!
Щиро дякуємо Михайлу та його викладачці інформатики Лисенко Тетяні Іванівні за тривалу підготовку, самовіддачу та шалені переживання! Віримо, що попереду буде ще багато перемог і медалей! Тайвань чекає…
А ми чекаємо вдома!
Наші дослідження - для нашої України!
Географія англійською? Легко!
Нашим філологиням з групи Л-9А все під силу!
Під час навчання в Міжнародній літній школі з дистанційного зондування Землі з 23 по 28 вересня, організованій Національним центром «Мала академія наук України» Мала академія наук України, наші ліцеїстки КУЛИНИЧ Карина, КАНІВЕЦЬ Поліна, СОЛОВЕЙ Олена та БІРЮЛІНА Дарʼя дізналися, як супутники, літаки та БПЛА знімають тисячі зображень Землі щодня, які є типи супутників, що обертаються навколо нашої планети, та для яких цілей вони використовуються, як комбінувати різні кольори на зображеннях супутників, щоб побачити те, що люди ніколи не побачать своїми очима, як аналізувати стан лісів, вологості ґрунту та наслідки великих пожеж. Тепер як молоді експертки з дистанційного зондування Землі наші дівчата зможуть поділитися своїми успіхами з іншими!
Дякуємо викладачу географії Лихману Максиму Сергійовичу за якісну організацію цікавого виду наукової діяльності для наших учнів!
Наші дослідження - для нашої України!
Наші учні стали учасниками ХІІІ обласної науково-практичної конференції «Пізнання історичної минувшини в іменах - підґрунтя освіти нації».
Ілля КАРАБАШ (Л-9А) наживо виступив із доповіддю «Симон Петлюра: видатний бунтар українського народу» під час заходу в обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського, а Уляна УДОВИЧЕНКО (Л-10А) представила свій проєкт «Євген Дмитрович Бергер –
«народний краєзнавець» Кременчука» заочно, для друкування в збірнику конференції.
Дякуємо нашим юним дослідникам, які прагнули висвітлити життєвий шлях і творчі здобутки видатних полтавців у різних галузях науки, техніки, мистецтва, а також їхнім науковими керівникам викладачу історії Брусенко Марині Михайлівні та методисту ліцею, викладачу зарубіжної літератури Кущу Олегу Миколайовичу за чіткі й професійні поради в підготовці проєктів.
Наші дослідження - для нашої України!
07 жовтня в Полтаві відбулася Урочиста церемонія нагородження переможців Усеукраїнського конкурсу «Олімпіада геніїв України» (GENIUS Olympiad Ukraine) та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році та їхніх наукових керівників.
Почесні відзнаки отримали й наші викладачі та учні!
Вітаємо!!!
ЛИСЕНКО Тетяну Іванівну, викладачку інформатики, нагороджену Почесною грамотою Полтавської обласної ради, Грамотою Полтавської обласної військової адміністрації Полтавська обласна державна адміністрація та Сертифікатом, що засвідчує звання тренерки Всеукраїнського конкурсу «Олімпіада геніїв України» (GENIUS Olympiad Ukraine) - 2024 у категорії «Наука»!
ШАМРАЯ Віталія Тарасович, викладача інформатики , нагородженого Грамотою Полтавської обласної ради!
ЧЕРНЕНКО Варвару Петрівну, доцента кафедри менеджменту та інформаційних технологій нашої академії , нагороджену Подякою Полтавської обласної ради!
ПЕТРІКЕЯ Михайла, учня групи Л-11В, переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України Мала академія наук України, нагородженого дипломом ІІ ступеня та золотою медаллю за визначні досягнення в підготовці проєкту на тему «Смарт-система для підводної навігації та комунікації» у Всеукраїнському конкурсі «Олімпіада геніїв України» (GENIUS Olympiad Ukraine) - 2024 у категорії «Наука»!
КУЛИНИЧА Данила, учня групи Л-11Г, переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, нагородженого дипломом ІІІ ступеня!
Наші учні розумні й талановиті, а викладачі наполегливі та професійні. Пишаємося ними! Дякуємо за розвиток наукового потенціалу Полтавщини та України! Віримо в майбутні досягнення й успіхи.
Наші перемоги - для нашої України!
04 жовтня 2024 року, у переддень професійного свята Дня працівників освіти в Києві під час Усеукраїнського урочистого збору переможців міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів і наставників, які їх підготували у 2024 році, викладачі Наукового ліцею «Політ» отримали державні нагороди.
Вітаємо!
ДЖАВАХІШВІЛІ Сергія Георгійовича, викладача хімії, нагородженого почесним званням «Заслужений учитель України» та премію Президента України за підготовку срібного призера LVI Міжнародної олімпіади з хімії, яка проходила в Саудівській Аравії, ШЕМЕТОВА Богдана, випускника 2024 року нашого ліцею!
МЕЛЬНИКА Валентина Івановича, викладача інформатики, який отримав премію Президента України за підготовку чотирьох призерів (2 срібні та 2 бронзові медалі) ХХХVI Міжнародної олімпіади з інформатики, що проходила в Єгипті (м. Александрія).
Цьогорічна церемонія нагородження відбулася в рамках офіційного заходу за ініціативи Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту й за участю заступника міністра освіти Михайла Винницького, заступниці Керівника Офісу Президента України Олени Ковальської, Радниці-уповноваженої Президента з питань Фонду Президента України Ольга Будник, представників Малої академії наук України Мала академія наук України.
Щиро вітаємо наших викладачів з цими почесними відзнаками! Бажаємо ще більше успіхів, творчого натхнення для нових педагогічних звершень!
Наші досягнення - для нашої України!
Ділимося приємною новиною: інформаційний освітній ресурс «http://xn--80ad9amg3j.ua/» склав рейтинг загальноосвітніх шкіл Полтавської області за результатами проходження випускниками 2024 року національного мультипредметного тесту. Наш ліцей посів перше місце!!! Це результат системної та скрупульозної роботи кожного викладача! Вітаємо педагогічний колектив і бажаємо наснаги, невтомної енергії для нових звершень та перемог.
Пишаємося нашим викладачем інформатики , тренером юних програмістів, народним учителем України МЕЛЬНИКОМ Валентином Івановичем, адже цього року учні з України (Київ, Харків) і навіть Німеччини , яких готував і супроводжував на Міжнародну олімпіаду з інформатики (International Olympiad in Informatics) наш педагог, вибороли 2 срібні та 2 бронзові медалі на цих змаганнях.
1–6 вересня в єгипетському місті Олександрія 370 підлітків з різних країн світу змагалися за звання найкращого програміста, і серед них - українська команда з чотирьох учасників.
Вихованці Валентина Івановича мають свою скарбницю нагород:
Терещенко Денис, учень Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр освіти «Оптіма»;
Пермяков Ілля, учень Комунального закладу «Харківський академічний ліцей № 45 Харківської міської ради»;
Жаріхін Ігнат, учень Комунального закладу «Харківський академічний ліцей № 45 Харківської міської ради»;
Шведченко Максим, Німеччина.
І хоч цього року серед переможців немає наших ліцеїстів , але віримо, що олімпійська школа Мельника В.І. ще принесене безліч перемог не тільки Кременчуку, Полтавщині, а й усій Україні!
Наші учениці НАЙКО Аріна та КАНІВЕЦЬ Поліна (група Л-9А) успішно пройшли навчання в літній юридичній онлайн-школі «Ad Legem» (лат. - за законом), організованій Полтавською обласною Малою академією наук Полтавська Мала Академія Наук.
Дівчата відвідали правовий бієнале про українськість у світовому та європейському контексті, юридичний айстоппер «Знамено, прапор, стяг»: як змінювався символ українців, дізналися про історію становлення кримськотатарського прапора й герба, про міжнародні та національні правові механізми захисту прав дитини в умовах воєнного стану , про юридичну аргументацію як невід'ємну компетентність сучасного правника . Відвідавши цікаві та пізнавальні зустрічі з фахівцями у сфері права, зосередилися на виборі теми правознавчого дослідження , зʼясували можливі напрями для учнівських проєктів.
Наші знання - для нашої України!
Вітаємо з перемогою в 56-ій Міжнародній олімпіаді з хімії нашого випускника 2024 року ШЕМЕТОВА Богдана! Срібна медаль у скарбниці нагород нашого учня здобута під звуки арабських наспівів, вітань та аплодисментів!
Міжнародна хімічна олімпіада - це наймасштабніший світовий конкурс школярів , що цього року зібрав 333 учасники з 90 країн. 21–30 липня в місті Ер-Ріяд, що в Саудівській Аравії, проходили змагання, де учні демонстрували світові, як добре вміють писати рівняння хімічних реакцій та розвʼязувати хімічні задачі. Україна здобула чотири срібні медалі та посіла 10 місце в загальному рейтингу країн-учасниць.
Вітаємо нашого переможця! Бажаємо Богдану подальших злетів, підкорення нових вершин та ще безліч перемог!
Щиро дякуємо за підготовку учня до таких складних і відповідальних змагань, за креативність, професіоналізм і небайдужість до своєї справи нашому викладачу хімії Джавахішвілі Сергію Георгійовичу!
Наші перемоги - для нашої України!
Наша учениця ЛАВРОВА Вікторія (Л-10Г) стала учасницею ІV Європейської дівочої олімпіади з інформатики, яка проходила в місті Ейндховені (Нідерланди). У цих змаганнях брали участь 196 дівчат з більше, ніж 50 країн. Вікторія отримала диплом учасниці!
Ця олімпіада має на меті зацікавити програмуванням і долучити до нього побільше дівчат, бо в цій галузі їх суттєво менше, хоча щороку дівчат стає трохи більше, але поки що не більше 15% від загальної кількості учасників.
Дякуємо Вікторії та її вчителю інформатики Мельнику Валентину Івановичу за прагнення до перемоги та силу волі! Віримо, що найвищі досягнення у вас ще попереду!
Вітаємо нашу викладачку англійської мови Мороз Ольгу Миколаївну з нагородженням Почесною грамотою Полтавської обласної військової адміністрації, яку вона отримала за багаторічну сумлінну працю, вагомі професійні здобутки, високий рівень підготовки учнів, які склали на 200 балів НМТ з окремих предметів у 2024 році, та з нагоди Дня Української Державності!
Ольга Миколаївна підготувала цього року 4 учнів і учениць нашого ліцею , які склали НМТ з англійської мови на 200 балів. За словами викладачки, велика честь і відповідальність працювати із талановитими учнями, адже завдяки мотивованості, наполегливісті та працелюбності саме вони досягають таких високих результатів і прославляють свій заклад освіти та своїх наставників. Ми пишаємося нашими випускниками й педагогами та зичимо їм удачі й нових досягнень.
Наші перемоги - для нашої України!
Дивитися попередні новини >>>